Github Student Developer Pack

Serwis github.com wraz ze swoimi partnerami udostępnia studentom pakiet o nazwie Github Student Developer Pack. Zawiera on vouchery oraz dostępy do najpopularniejszych narzędzi używanych nie tylko przez programistów. W skład paczki wchodzą m. in. roczny dostęp do serwisu hostingowego bitnami.com (hosting),  50$ kredytu przy rejestracji na digitalocean.com (hosting), konto micro na github.com (GIT), konto developerskie na orchestrate.io (bazy danych), dostęp do platformy CI Travis (CI), narzędzia do pracy z silnikiem gier Unreal Engine, 25$ na hackhands.io (coding support), brązowy plan hostingowy DNS na dnsimple.com, dostęp do platformy crowdflower.com (data mining) i wiele więcej. Pakiet jest na tyle bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie – od osób tworzących gry, poprzez webmasterów, programistów baz danych aż do administratorów.

Głównym założeniem udostępnionej paczki jest dostarczenie początkującym pasjonatom programowania pełnego zestawu narzędzi, które pomogą w szybszym rozwijaniu umiejętności.

„There’s no substitute for hands-on experience, but for most students, real world tools can be cost prohibitive. That’s why we created the GitHub Student Developer Pack with some of our partners and friends: to give students free access to the best developer tools in one place so they can learn by doing.”

Warunki otrzymania Github Student Developer Pack

Warunkami otrzymania paczki jest ukończenie 13 roku życia, możliwość potwierdzenia tego, że jesteśmy studentami (adres e-mail w domenie uczelni, legitymacja) oraz konto w serwisie github.com.

Jak otrzymać dostęp?

Złożenie wniosku o przyznanie Github Student Developer Pack polega na wypełnieniu krótkiego formularza na stronie Request a discount . Najpierw zaznaczamy naszą profesję oraz typ konta, którym jesteśmy zainteresowani. Kolejny krok to nieco więcej pól do uzupełnienia: imię, nazwisko, metoda weryfikacji. Przy tym polu chciałbym się zatrzymać.  Jak wspomniałem powyżej posiadanie uczelnianego maila nie jest warunkiem koniecznym. Jeżeli takowego nie posiadamy możemy wysłać zdjęcie np. naszej legitymacji. W tym celu wybieramy z rozwijanej listy opcję  „I don’t have a school-issued email” i dodajemy zdjęcie za pomocą formularza, który pojawi się nieco niżej. Dalej wypełniamy pola z nazwą szkoły/uczelni, planowany rokiem ukończenia. Na końcu umieszczamy krótki opis do czego zamierzamy użyć otrzymanych narzędzi. I to wszystko.

Po otrzymaniu wiadomości z potwierdzeniem przyznania pakietu możemy zabierać się do budowania naszych projektów. Przy wysłaniu wniosku ze zdjęciem swojej legitymacji na weryfikację musiałem poczekać około dwa tygodnie. Możliwe, że przy użyciu maila w domenie uczelni cały proces potrwa maksymalnie kilka minut.

Podsumowanie

Github Student Developer Pack daje możliwość zapoznania się z narzędziami, które mają znaczący wpływ na tworzenie aplikacji komercyjnych. Warto dodać, że znajomość narzędzi takich jak Travis CI czy Visual Studio może być Twoim atutem podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Paczka w zupełności powinna wystarczyć do realizacji naszych projektów.

You may also like

Comments